Mesafeli Satış Sözleşmesi

 1. Sayın Kullanıcı ,İşbu sözleşmeyi internet sitemizden kabul ederek web sitemizdeki diğer şartları ve aşağıda belirtilen şartları okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi beyan ediyorsunuz.

 2. Bu sitedeki ürünlerin satışını gerçekleştiren , her türlü hak ve imtiyaza sahip olan tüzel kişilik Seferi Zeytinyağı Gıda Tarım Ltd. Şti.dir. Adresi, Cemil Topuzlu Cad. Hacı Mehmet Sk. No:24 İş Bankası Blokları A Blok D:1 34726 Fenerbahçe Kadıköy / İstanbul, İletişim bilgileri Tel: 0216 418 70 95 şeklindedir.

 3. İşbu  web sitesinde ve bu sözleşmede bulunan her  şarta uyacağınızı , bunların ihlali yada genel hukuk kurallarının ihlali nedeni ile oluşabilecek her türlü zarar ve ziyandan sorumlu olabileceğinizi kabul ediyorsunuz.Bu siteye bildirmiş olduğunuz iletişim bilgileri eticaret sitesi tarafından size ait güncel ve şahsi iletişim ve kişisel bilgileri olarak kabul edilerek ona göre hareket edilecektir.Bunlarda meydana gelebilecek değişikliklerin usulüne uygun olarak bildirilmesine kadar geçerli kabul edilecektir.

 4. Eticaret sitesinden alış veriş yapan müşterimiz, eticaret sitesinde ürünle ilgili olarak yapılan açıklamaları ve eticaret sitesinde belirtilen site çalışma ilkelerini ve uygulamalarını okuduklarını, onları kabul ettiğini; kurallara uyacağını, ürünlerle ilgili yeterli bilgiye sahip olduğunu ve sitede belirtilen ödeme ve teslimat şekil ve usullerini  ve sitede işaretlediği  şekilde marka model sayı bedel renk vesaire şekilde  ürünleri kabul ettiğini , bunlara karşı itirazının olmadığını, verdiği adrese yapılacak teslimatı kabul ettiğini kabul beyan ve taahhüt eder.

 5. İşbu sitede yapılan eticaret , Türkiye Cumhuriyeti Kanunlarına ve diğer mevzuata; Tüketici Kanunu ve bağlı mevzuatına, Mesafeli Satış Sözleşmeleri ile ilgili kanun yönetmelik  ve diğer mevzuata uygun olarak tasarlanmış olup uygulanmaktadır. Taraflar  bu kurallara uygun hareket edeceklerini kabul beyan ve taahhüt ederler.

 6. Site sahibi, eticaret sitesi içerisindeki her türlü ürünü , yazı ve beyanları, fiyatları , kullanım şartlarını, sitenin kullanım şartlarını , sitenin yayınını ve şeklini istediği zaman değiştirebilir. Bu konuda 3.kişilere önceden yada sonradan bilgi vermek yükümlülüğünü taşımamaktadır.

 7. Site sahibi, sitede yayınlanan ürünlerin satışının elindeki stoklarla sınırlı olduğunu, stokların tükenmesi sebebi ile bir kısım siparişlerin karşılanamayabileceğini, müşteri ise bu şartı kabul ettiğini  beyan ederler.

 8. Site sahibi ,siparişin iptal edilmemesi, bedelin müşteri ve banka tarafından  site sahibine ödenmesi şartı ile , sipariş edilen ürünleri, sipariş edilen özelliklere uygun olarak, sağlam eksiksiz olarak , varsa garanti belgeleri ile  ve kullanım kılavuzları ve diğer belgeleri ile birlikte teslim edecektir.

 9. Bedelin ödenmesinde Alıcı / müşteriden ya da bankadan kaynaklanan bir aksaklık olması durumunda , Müşteri derhal nakliye bedellerini üstlenerek ürünü site sahibine iade edecektir.

 10. Site sahibi , satın alınan ürünleri bilinen ve ülke çapında faaliyet gösteren  bir kargo şirketi vasıtası ile talep edilen adreslere 30 gün içerisinde  göndermeyi taahhüt etmektedir; ürünün kargo şirketine teslim edildikten sonra  doğabilecek gecikmeler ve hasardan kargo şirketi sorumludur. Site sahibi bu tür aksaklıklarda aksaklığın giderilmesi ve müşterisinin memnuniyetinin sağlanması için  her türlü çabayı göstermeyi taahhüt etmektedir. Müşteri ise ürünü teslim alma aşamasında kontrol ederek teslim almayı kabul ve taahhüt etmektedir.

 11. Müşteri, tarafından sipariş edilen ürünlerin tesliminde doğabilecek mücbir sebeplerden kaynaklanan gecikme ya da olanaksızlıklarda, müşteri verilen süreden sonra 10 günden fazla bir gecikme olması halinde  sözleşmeyi feshederek bedelin iadesini talep edebileceği gibi  ürünü başka bir ürünle de değiştirebilir.

 12. Site sahibinin , müşterinin siteye bildirdiği iletişim  adreslerine , eticaret konuları ile ilgili her türlü bildirimini gönderebileceğini müşteri bilmekte bunu kabul etmektedir. Müşteri dilediği zaman  gelen bildirimlerde belirtilen yerlere gerekli işlemleri yaparak  bildirimlerin gelmesini engelleyebileceğini bilmekte ve kabul etmektedir.

 13. Müşteri / alıcı yasada belirtilen süre içerisinde cayma hakkına sahiptir. Müşterinin cayma hakkını kullanması halinde ürünü derhal , kullanılmamış , içeriği ve paketi açılmamış bir şekilde tüm ekleri ile birlikte  nakliye ücreti satıcıya ait olmak üzere aynı kargo şirketi ile satıcıya / site sahibi ne  iade etmek zorundadır. Ürünün yasal süresi içerisinde ve tam olarak  ve kurallarına uygun olarak , içerisinde fatura ve irsaliyesi ile birlikte ,satıcıya iade edilmesi halinde satıcı ürünün bedelini 10 gün içerisinde müşteri hesabına iade edecektir. Ürünün eksik, hasarlı, hatalı kullanılmış,  ya da hiç iade edilmemesi halinde cayma hakkı kullanılamaz.

 14. Sitemizde satışa sunulan ürünlerin fiyatları, katma değer vergisi dahil olarak belirtilmiştir.

İşbu sözleşme deki hususlarla ilgili olarak alıcı ve satıcının bulunduğu yerdeki Tüketici Hakem Heyetleri ve Tüketici mahkemeleri yetkilidir.